средства защиты растений, удобрения, семена

Хвороби огірків

      Борошниста роса

Збудником є гриб який зимує на бур’янах (осоті та подорожнику) і переноситься вітром на великі відстані. Патоген  уражує рослини на всіх стадіях  розвитку. На верхньому боці листків гриб утворює білий наліт. Часто наліт утворюється на стеблах та плодах. Через побуріння і висихання листків рослини пригнічуються та різко знижують врожайність , формують дрібні плоди.

Поширенню хвороби сприяє суха та спекотна погода , що веде до зниження тургору рослин , тому патогени легко проникають в рослину.

Розвитку хвороби сприяють різкі коливання температури й вологості повітря.

Для профілактики та лікування використовують засоби захисту : Квадріс , Топаз , Тіовіт Джет, Інфініто  .

       Пероноспороз (несправжня борошниста роса)

В Україні хвороба досить поширена. Переважно уражує листки до початку масового цвітіння та плодоношення рослин. На верхньому боці листків  утворюються жовтувато-бурі плями , а з нижнього боку їх покриває сіровото-фіолетовий наліт. Плями швидко збільшуються і поступово покривають весь листок , який потім засихає та кришиться . Хвороба має високий коефіцієнт розмноження(8-9 годин) особливо коли середньодобова  температура повітря становить 18-20 градусів і наявності крапель води. Розвитку хвороби сприяють тумани та роса . Зимують спори гриба в грунті та на рослинних рештках.

   Для лікування та профілактики використовують: Превікур Енерджі , Альєт, Консенто , Інфініто ,Квадріс , Ридоміл Голд , Гарт.

Ефективним є використання позакореневих живлень розчинами добрив (Компо Басфоліар 20-19-19 , Арві Фертіс для овочів , Майстер для огірків ,     Омекс Сіквентіал – 2, Плантафол) стимуляторів розвитку рослин (Мегафол , Радіфарм), антистресантами (Гуміфілд, Гуміфілд Форте) та мікроелементами (Омекс Мікромакс , Омекс Фоліар Борон , Хелатин Бор)

 

         Біла гниль

  Небезпечна інфекційна хвороба огірків, яка проявляється на всіх органах рослин і на всіх етапах її розвитку.Перші симптоми можна побачити на прикореневій частині стебла , де спочатку виникають мокрі водянисті плями які швидко покриваються білою грибницею з часом хвороба поширюється на верх рослини. Поражені ділянки поступово відмирають ,  рослина гине. Сприяє поширенню  низька температура і підвищена вологість повітря , висока вологість грунту.

Заходи захисту:  дотримання сівозміни ,  знищення рослинних рештків, дезинфекція грунту , протруювання насіння (Престиж , Селест Топ) перед сівбою.

         Антракноз

Збудником є сумчастий гриб ,який уражує стебла , черешки та плоди . На листках утворюються круглі світло-бурі або жовті плями з нечіткими краями 2-3 см в діаметрі.Тканина в місці пораження кришиться і випадає. Хворі плоди деформуються , стають гіркими на смак та загнивають. Хвороба сильно проявляється у дощову погоду при температурі повітря 25-27 градусів. Поширення відбувається через повітря , з краплями дощу , розноситься комахами.

Заходи боротьби : Превікур Енерджі , Тіовіт Джет , Гарт , Бордоська суміш ,Суміш Бордо

 

      Вчаснасні профілактичні обробки проти хвороб та шкідників (Актелік , Енвідор. Протеус , Коннект , Наповал) дадуть віддачу – здоровими рослинами та високим врожаєм.

 

 

 

 

Защита сада от болезней и вредителей
Попередники овочевих культур
Технология выращивания картофеля