средства защиты растений, удобрения, семена

Попередники овочевих культур

        Універсальним попередником вважають бобові культури , зокрема горох та боби. Вони накопичують азот , який є живленням для наступних культур , а також сприяють інтенсивному росту помідорів , огірків ,моркви та капусти.

        Надзвичайно важливим є застосування сидератів   для збагачення грунтів органічною речовиною і покращення їх структури. Сидерати висівають після збирання ранніх овочевих культур та картоплі. На зелене добриво використовують : горох , сою , вику ,вико-вівсяну суміш , редьку олійну , гірчицю білу , фацелію та інші. Зелену масу цих рослин приорюють в грунт.

                      Попередники для капусти

    Капуста дуже вологолюбива , світлолюбива та вимоглива до умов живлення культура. Добрими попередниками для капусти є огірки  , помідори ,бобові культури, цибуля ,картопля та озимі зернові. Не слід розміщувати капусту після капусти раніше як через 4-5 років.

             Попередники томатів , перцю та баклажанів

Для отримання високих врожаїв помідори слід вирощувати після огірків, цибулі , капусти. Не слід садити томати після томатів та картоплі не швидше ніж через 2-3 роки. Кращими попередниками для перцю та баклажанів є баштанні та бобові культури, огірки , капуста , цибуля , багаторічні трави. На попереднє місце їх повертають не швидше як через 3 роки.

            Попередники огірків

Розміщують огірки на рівних ділянках з південним або південно-західним легким ухилом. Добрими попередними для огірків є багаторічні трави ,горох, помідори , картопля , капуста , цибуля. Не можна сіяти огірки після огірків , гарбузів , кабачків , патисонів раніше ніж через 3-4 роки. Не рекомендується розміщувати огірки після столових , кормових та цукрових буряків.

           Попередники цибулинних

Найбільш поширені  серед овочевих цибулинних культур – цибуля і часник. Оскільки часник і цибуля  мають слаборозвинену кореневу систему яка прникає в грунт на 30-35 см , вони дуже вибагливі до родючості та вологості грунту. Для їх вирощування  підбирають попередник , що рано звільняє поле. Для цибулі добрими попередниками є рання картопля та ранні огірки ну і звичайно озимі зернові. Кращими попередниками для часнику є озимина , бобові, огірки , кабачки , добре удобрені просапні , які за вегетацію збагачують грунт поживними речовинами.

     Попередники коренеплідних культур

Найбільш поширені культури – столові буряки та морква. Це холодостійкі рослини з  добре розвиненою кореневою системою. В овочевих сівозмінах столові буряки розміщують на одному полі з морквою.

Кращими попередниками є  добре удобрені органічними та мінеральними добривами (Нітроамофоска , Діамофас, Калієва Селітра , Аміачна селітра) овочеві культури , такі як помідори , огірки , капуста ,      картопля , бобові та озимі зернові.

Не вирощують моркву та столові буряки на ділянках де вносили свіжий гній оскільки під його впливом затримується ріст і розвиток молодих рослин та погіршується  якість коренеплодів. Тому органічні добрива потрібно вносити під попередника.

 

          За рахунок правильного чергування овочевих культур  можна збільшити врожайність на 20-25% і більше , порівняно із безсистемним розміщенням.

Гарних врожаїв.

 

Протравитель "ПРЕСТИЖ"! от Bayer
Перец сладкий, как выращивать, семена и уход
«Майстерня садівництва» від компанії «Сингента».