Цибуля саджанка озима Радар / Radar (Рейдер) 10 кг Netherlands
Цибуля Радар, (він же Рейдер), є ще одним гібридом, який успішно вирощується як озима цибуля. Цей різновид має одну відмінність, за яку її цінують всі знаючі городники: вона стійка до дуже сильних морозів навіть на тлі багатьох інших озимих сортів. Радар витримує похолодання до -15 ° С, і це за відсутності снігового покриву. Під снігом він здатний перенести морози навіть до -23°С. Це дуже гідні показники.
Має більш щільні покривні луски, краще зберігається, не стрілкується. Відстань між рослинами в рядку 8-10 см, міжряддя 20-25 см. Виробник: Нідерланди (Голландія)
Осіння посадка озимої цибулі-сіянки
Терміни посадки залежать від місцевого клімату і того, які прогнози погоди роблять синоптики. На питання про те, коли садити озиму цибулю, можна відповісти лише одне: її сіють за 28-30 днів до того, як почнеться сильне похолодання. Під сильним похолоданням розуміються заморозки, що переходять у постійні холоди. Але не можна сіяти озимину, коли надворі стоїть тепла погода. Максимальна температура, прийнятна для висадки, — 8-9°С, а бажано тоді, коли температура знизиться до 5-6°С. вітру. На грядці робляться неглибокі траншеї, до 5 см глибиною, в які і треба посадити сівок озимої цибулі. Відстань між грядками робиться до 20 см. Посів розраховується, виходячи з розмірів цибулин. Чим вони більші, тим більша дистанція між борознами на вибраній ділянці. Це правило працює і для окремих цибулин у ряду. Великі цибулини садять через кожні 10 див. ґрунт у міру пухкий і удобрений, бажано, щоб він був нейтрального рівня кислотності. У надмірно кислому ґрунті недозрілі цибулини починають гнити і не можуть розумно визрівати. Не любить ця рослина і великої кількості бур'янів, тому грядці знадобиться додаткове прополювання. Або обробка препаратом Челендж.
Гербіцид Челендж відмінно контролює хрестоцвіті бур'яни (гірчицю дику, ріпаку, кучерявець Софії, грицики, ярутка, падалицю ріпаку), види щириці та лободи, гірчак, маки, підмаренник.
Загалом спектр ефективності поширюється на більше ста видів однорічних дводольних та деяких однодольних бур'янів.
Цибуля, ЧАСНИК
0,5 л/га. Після сходів культури. Норма витрати робочого розчину 200-300 л/га.
Фаза розвитку культури - 12-14 ВВСН.
Кількість обробок - 2 з інтервалом 10-14 днів.
Не обробляти культуру після фази розвиненого (2 см завдовжки) 6-го справжнього листа!
У грунті має бути достатня кількість калію, фосфору та азоту. Потрібно розуміти, що надлишок, наприклад, азоту, робить кореневища занадто м'якими, зате він провокує зростання зеленого пір'я, що корисно при вирощуванні озимини на перо. А ось якщо треба буде викопувати врожай, щоб отримати ріпку, рекомендуємо застосовувати добрива німецької компанії Arvi Fertis
Вносити добриво під озиму цибулю над весною, і перше внесення робиться незабаром після того, як зійде сніг і ґрунт відтане. Після цього основний догляд полягає у своєчасному поливанні та розпушуванні грядок. Якщо посів пройшов вдало, то незабаром після потепління на грядках з'являться перші зелені стрілки, але за ними прийдуть і шкідники, з якими треба буде боротися. Причому чим смачніший сорт вдалося посадити, тим більше він приверне до себе різних неприємних комах.
Культивування цибулі оптимально на супіщаних та суглинистих родючих землях, на кислих і важких він росте не дуже добре. Найкращими попередниками є картопля, кабачки, огірки