Що садити ранньою весною на городі?


Як тільки зійшов сніг і пригріло сонечко, кожна господиня хоче вже  бігти на город і щось робити.  Що ж ми можемо посадити ранньою весною на городі?

Є багато холодостійких культур, які сходять при низьких температурах і здатні пережити заморозки. Давайте дізнаємось більше про ці рослинки.

Кучерява капуста або капуста Кале (Кейл)

У цієї листової капусти багато назв.  Це дуже корисний овоч з витримує морози аж до -18°С. Коли її листочки примерзають, то стають навіть смачнішими. У відкритий грунт висівають капусту на початку травня на 1-2 см в глибину. Для проростання насіння температура повинна бути +4-5°С. Оптимальна температура росту кучерявої капусти +16-18°С. Через 2-3 місяці після сходів уже зрізають перший урожай.

Пастернак

Він дуже стійкий до заморозків і може зимувати під снігом. Ранньою весною він дає нам перші коренеплоди. Необхідно викопати його до початку росту. На другий рік пастернак зацвітає і коріння уже не смачні.

Пастернак сіється ранньою весною при  температурі +2-3°С, оптимальна температура  +16-18°С. Через 20-25 днів ми побачимо перші паростки. Рослини витримують заморозки до -5° -8°С. Грунт потребує хорошого зволоження.

Редиска

Ця культура раніше всіх висівається в грунт.  Насіння проросте при +3-5°С. Якщо буде ідеальна температура +16-18°С, то уже через 5-7 днів після посіву побачимо перші паростки. Хто бажає швидшого урожаю, то  насіння можна замочити на добу.

Короткі заморозки до -1-2°С для редису не шкодять. Дорослі саджанці редису витримують морози -4-5°С і взагалі рослинка любить прохолоду. Редиска взагалі воліє прохолоду. При температурі вище +20°С плоди стають гіркуватими. Під час спеки рослини стрілкуються. Редиска можна сіяти і навесні , і під зиму.

Морква

Це холодостійка культура, яку завжди хочеться посіяти чим швидше, дехто сіє на зиму. в кінці квітня. Чудова температура для проростання від +16 до 19°С, але насіння зростає навіть при +4-5°С. Загалом сходи з'являються через два тижні після посіву. Також можна замочити насіння для швидких сходів.

Грунт повинен бути пухким, а рівчик глибиною до 3 см. Якщо мало вологи , то спочатку зволожуємо грунт, а потім кидаємо насіння. Щоб моркву не проріджувати весною , необхідно сіяти по одній насінинці, на відстані до 5-6 см.

Цибуля на перо.

Як тільки сніг зійде і грунт підсохне висіваємо цибулю на перо.Мінімальна температура +6-11°С. А якщо за вікном +20°С, то перше пір'ячко може зявитися уже через тиждень. Висіваюти необхідно на глибину до 1,5 см.

Доросла рослина переносить заморозки до -2°С

Усі багаторічні види цибулі не бояться зниження температури до -5°С і починають рости при +5°С.

Крес-салат

Дуже холодостійка рослина. Вона буде зростати навіть при +2-3°С, При +16-18°С салат проростає на 3-4 добу. Рослина не потребує багато світла і може чудово проростати на гідропоніці.

Найсмачнішими і найніжнішими є  перші сім'ядольні листочки.

Ріпа

Рослина добре переносить холод і спеку. Висівають з середини квітня на початку травня. Для ранньої продукції використовують теплиці. Насіння проростає при температурі +2-3°С, але паростки з'являються коли за вікном +6-7°С. Ріпа витримуєь заморозки до -4°С.

Ріпу можна сіяти в середині липня. Восени рослини здатні пережити зниження температури до 6°С. Найкраща температура для росту 15-20°С. Якщо літо дуже холодне або спекотне, то ріпа стріл кується.

Рукола

Це холодостійка і скоростигла , багата на вітаміни зелена культура з чудовим смаком. Уже в кінці березня її можна сіяти. Якщо висівати кожні два тижні, то до серпня ви завжди будете мати урожай.

Рукола проростає при температурі повітря +10°С, а якщо  +18-22°С, то це ідеально. Можна сіяти насіння в жовтні чи листопаді, коли за вікном 0°С . Рукола сіється на глибину до 3 см, між рослинами має бути до 10 см, бо інакше вона буде грубою і дрібною.

Шпинат

Дуже корисна рослина , яка починає рости при мінімальній температурі 3°С. Але коли  +18°С , то через десять днів з'являться перші листочки. Щоб проростання було швидшим , насіння замочують у воді на дві доби. Молодий шпинт переносить короткочасні заморозки до -5°С. Найкраще сіяти навесні. Шпинат дуже любить вологу і не переносить спеку.

Листовий салат

Листочки салату є дуже стійкими до зниження температури до -5-6°С. Максимальна глибина посіву до 1 см.  Якщо грунт прохолодний (+10°С) то салат сходить до тижня . Салати люблять світло та вологу. Коли температура вище 19°С і салат росте в тіні, то  рослини починають цвісти, а листя робиться гірким.

Горох

Щоб насіння гороху пробудилося, необхідно всього +1-2°С. Паростки розвиваються і формують пагони при +5-6°С. Якщо грунт прогріється до 10-12 °С, то горох проросте уже до тижня. Пагони гороху можуть вижити навіть при температурі -5-6°С. Але заморозки сповільнюють ріст і знижують врожайність.

Петрушка

Це рослинка, якій теж не шкодить холод. Висівається рано, можна разом з морквою. При температурі 4-5°С насіння починає проростати. Але насіння довго сходить. Навіть при ідеальній температурі +20°С перші сходи з'являються через 14днів. І чим холодніше, тим довше сходить насіння. Щоб прискорити проростання можна промити насіння теплою водою або замочити.

Петрушка переносить заморозки до -8-10°С. Дорослий кущ петрушки витримує морози -12°С. Листя і корінь гарно зберігаються під сніговою ковдрою. І коли приходить весна рослинка дає нам першу зелень.

Кріп

Кавалер петрушки - кріп , полюбляє прохолоду до +16°С. Листочки повільно зростають, навіть якщо температура +5°-9°С. Не любить кріп спеки, починає грубіти і викидає суцвіття. Проростає повільно і може сидіти в землі до трьох тижнів. Насіння можна замочити на два дні, для швидкого проростання, але необхідно міняти воду кожні 10 годин. Потім просушити і висівати.

Мангольд

Мангольд або листовий буряк – це рання культура. Садити в грунт треба в другій половині квітня, замочивши на 24 години. Насіння проростає при +5-6°C. Глибина посіву до 2,5 см. Мангольду не шкодять недовгі заморозки до -2°С. Листя буде соковите при температурі до +20°C.

Селера

Холодостійка рослина і вирощується з розсади, тому що довго росте  від 80 до  200 днів. В лютому починаємо сіяти на розсаду. Для появи дружніх сходів підтримуйте температуру +19-24 °С.

 Молоді сіянці висаджують в грунт при температурі не менше +12°С Паростки виживають при -3°С, але при низьких температурах починає цвісти до цвітіння в перший рік. Рослини не бояться осінніх заморозків до -6°С. Якщо зимою багато снігу , то селера гарно зберігається в грунті і весною дає ранній урожай листя. Вона чудово росте і розвивається при температурі +17-23°С.

Капуста

Будь-яка розсада капусти може витримати невеликі заморозки. Качанна капуста до  -4°С, пекінська чи броколі броколі  -1-2°С. Але примерзша розсада дасть менший урожай.

Розсада погано розвивається в квартирах чи будинках з опаленням, тому її краще вирощувати в теплицях чи міні парниках. Для швидкого росту необхідно до +20°С, а на початку достатньо +7-10°С. Якщо буде занадто тепло, то рослини почнуть витягуватися, також вся капусти люблять світло, провітрювання і холод - від 11°С до 23°С .

Щоб сформувався ідеальний качан необхідно +12-19°С. В спеку капусту необхідно гарно поливати, бо ріст сповільнюється і виходять погані качани. Качанна капуста стійка до морозу до -6°С, а пізньостигла аж до -9°С.

Цвітна капуста не винесе морозів -3°С. Найкраща  температура для її росту 15-18°С. Осінню при +9°С вона росте повільно, а при  +4°С не росте зовсім.

Пекінська капуста чудово себе почуває навіть при осінніх заморозках до -5°С. А броколі переживе морози до -6°С.

Буряк

Порівняно з іншими культурами буряк дуже ніжний, але і його насінинки проростають при мінімальній температурі +5°С. Паростки зявляються до трьох тижнів. Сіяти необхідно в прогрітий грунт до 9°С. Не переносить заморозків, а температура росту має бути вище +15°С. З появою пятого справжнього листочка , буряк менш болісно реагує на пониження температури.

Отже , холодостійких культур є багато і це ще не весь перелік. Читайте, сійте і збирайте гарний урожай.

Завітай до нас вчасно і земля вродить рясно!

Якісне Насіння та багато іншого ТУТ
Системний гербіцид "Зенкор Ліквід" від Bayer Garden
Популярні сорти редису для осіннього вирощування
Весняні роботи із захисту дерев та чагарників від шкідників та хвороб