Як застосовувати добрива?

Добрива та їхнє застосування
Усім відомо, що рослини забирають з ґрунту поживні речовини і він виснажується, тому потрібно відновлювати родючість ґрунту. Отже землеробство без добрив – неможливе, тому , добрива є важливою складовою рослинництва і запорукою хорошого урожаю. Розглянемо основи мінерального живлення .
Мінеральні добрива - це неорганічні сполуки, які містять поживні елементи. Вони впливають на ґрунт: збагачують його елементами живлення та стимулюють мікробіологічні процеси.
Добрива поділяють на прості, де є один поживний елемент, комплексні – це кілька елементів та мікродобрива.
Азотні - аміачна селітра, нітрати амонію, натрію, кальцію, сульфат амонію, сечовина.
При інтенсивному землеробстві швидко виснажується нітроген , тому необхідним є внесення азотних добрив.
Фосфорні - суперфосфат, сульфоамофос, кісткове та фосфоритне борошно.
Фосфор необхідний рослинам безперервно. При ранніх внесеннях сприяє розвитку кореневої системи, пізніше — допомагає накопиченню цукрів в рослині.
Калійні - хлорид калію, сульфат калію, калійна сіль.
Калій допомагає рослині формувати квітку і плоди, зміцнює коріння, уповільнює хвороби рослин і є життєво необхідним для фотосинтезу. Також він покращує колір і зовнішній вигляд плодів, їх текстуру, розмір і форму. Збільшується кількість вітамінів та цукру, лежкість плодів і терміни їх зберігання. При нестачі калію листочки рослини жовтіють і буріють по краях, а потім відмирають
Комплексні - амофос, калійна селітра, магній-амоній фосфат.
Азот (N), фосфат (P) та калій (K) об'єднують у складних добривах NPK, які забезпечують урожай двома чи трьома основними поживними речовинами одночасно.
Складно-змішані - нітрофоска, нітроамофоска, поліфосфати, азофоска, карбоамофосфати.
Мікродобрива - молібден, бор, мідь, марганець, кобальт, цинк.
Збільшення вашого врожаю наполовину залежить від мінерального живлення рослин та грунту.
Усі добрива швидко засвоюються рослинами, в них доступна ціна , універсальні у використанні, підвищують рівень врожаю, покращують зовнішній вигляд рослин , захищають від шкідників і хвороб та зручні у використанні.
Мінеральне живлення корисне, але перед внесенням необхідно звернути увагу на склад ґрунту, потребу в мікроелементах та період застосування. Добрива можна вносити перед сівбою, в весняний та осінній період року, і під час сівби. Розрізняють кислотні, лужні та нейтральні добрива. Вони можуть бути рідкими, гранульованими і порошкоподібними. Рідкі краще не зберігати при температурі менше 7 °С і не більше 35 °С.
Внесенням добрив ми впливаємо на процеси обміну речовин і підвищуємо обсяги накопичення білків, крохмалю й сахарози. Завдяки активним речовинам рослина адаптовується до стресу, протистоїть несприятливим умовам.
«Ярмарок-семінар» 23-24 грудня у Тернополі у фірмовому магазині «Зелений світ», по вул. Шептицького, 26Б.
Технологія вирощування огірка на шпалері